Remi  Komorowski

Member's page

 

 
 
 

Mam na imię Remi (Remek). Urodziłem się w 1976r. w Otwocku pod Warszawą. Mieszkam tam do dziś.    Zaczynałem podróżować pod koniec lat 80. W tamtym okresie zwiedziłem Polskę, Czechosłowację i Węgry na rowerze ze swoim ojcem. Szczególnie utkwiły mi w pamięci obiady w restauracjach III i II kategorii. Po 18 roku życia moim ulubionym krajem były Czechy.

Moje największe wyjazdy wakacyjne do 2014r. W najdalszych regionach świata byłem na Antarktydzie, w Australii i Nowej Zelandii, w Polinezji Francuskiej (Archipelag Tuamotu oraz Wyspy Towarzystwa), Wyspach Cooka, Samoa Amerykańskim i na Fiji.

Warto zauważyć, że próbowałem dotrzeć na wyspę PITCAIRN. Rejs został odwołany kilka tygodni przed wyjazdem z powodu zajęcia przez bank łodzi przewoźnika (miałem wykupione słabe polskie ubezpieczenie, więc pieniądze przepadły a ja w ciągu kilku godzin zapomniałem o tym zdarzeniu i szybko zmieniłem swoje plany). Trudno, nic się nie stało. Zamiast wyspy Pitcairn i regionu Gambier zwiedziłem kilka atoli w Archipelagu Tuamotu. Obecnie ten przewoźnik zawiesił rejsy na Pitcairn. Firma nazywa się Pacific Expeditions Ltd.

Podhale wraz z Tatrzańskim Parkiem Narodowym jest moim ulubionym miejscem w Polsce i na świecie. Tatry z Morskim Okiem, Doliną Pięciu Stawów, folklorem są jednym z najładniejszych miejsc na Ziemi(nie jedynym ale jednym z najpiękniejszych).  Lubię baseny termalne w Tatrach oraz w Uniejowie pod Łodzią(najlepsze zimą). Jak jestem w Zakopanem zawsze chodzę do restauracji posłuchać muzyki na żywo(najczęściej do Kolorowej – najładniejsza muzyka a później naprzeciwko do Stek Chałupy).  Nie ma to jak  na Podhalu!

 

 

Letnia stacja argentyńska Almirante Brown na Antarktydzie

Moje plany podróżnicze od roku 2016:  W następnych latach połączę zwiedzanie Europy małym motorem (Honda 250 CBR) ze zwiedzaniem krajów w Azji i w Ameryce.

   

Jedyna plaża na Bora Bora(Matira Beach).

Moje plany podróżnicze dalsze (do emerytury, na emeryturze): –zwiedzić cały świat czyli wszystkie kraje i terytoria zależne zamieszkane przez ludzi. Antarktyda jest dla mnie pustynią. Turystyka polarna mnie nie interesuje.

 

 

   

Moje  zdjęcie z tancerkami w Papeete (na Tahiti) - w stolicy Polinezji Francuskiej.

 
   

Francja, Burgundia 2016 r
   

Varanasi – schody nad Gangesem

 


 

 

   

Atol Aitutaki na Wyspach Cooka.

Warto spróbować dotrzeć do jednego lub dwóch krajów Oceanu Spokojnego (Polinezja lub Fidżi i Samoa).

 

   

Fidżi – Korolevu (przy trasie Nadi – Suva, za mną widoczny  odpływ).

Jak widać na zdjęciach kraje Pacyfiku i Antarktyda  oraz pierwszy wyjazd do Indii i Nepalu wywarły na mnie największe wrażenie do tej pory. To były moje pierwsze wyjazdy podczas których udało mi się dotrzeć  na wszystkie kontynenty.  Pozdrawiam !!!

 
   

Podróżuje indywidualnie w czasie urlopu.

Obecnie pracuję w zwykłym sklepie w Warszawie.

Pozdrawiam Wszystkich Podróżników !!!

Remi  Komorowski