Monika  Witkowska

Member's page

 

 
 
 
 

   
Monika on the Galapagos Islands.  2007  
   
   

Shortly in English:
Hobby: besides travelling – climbing, sailing, windsurfing, scuba diving, skiing and snowboard, but I also did the courses of paragliding and jumping with parachute.

Some of my expedition: sailing around Cape Horn (from Valparaiso to Falklands/Islas Malvinas), 6 months on the yacht across Pacific and Atlantic Ocean, climbing on Matterhorn, Mt Blanc, Elbrus, Kilimandjaro, Cotopaxi, Chimborazo, Aconcagua, many trips and expeditions for example to Greenland, Siberia, Arabic countries, Australia etc.

Favourite way of travel: alone (I have more contacts with local people when I am alone), spontanic, very often by hitch-hiking and with tent (I can sleep everywhere then).

My favourite countries: Algeria, New Zeland, Oman, Bhutan, Turkey, Russia, Argentina, Philippines.

 

More: www.monikawitkowska.pl (in Polish)

 

 

Krótko o sobie:

Pasje: oczywiście podróże i to co mogę z nimi powiązać. Najważniejsze to: góry, żeglarstwo, windsurfing, nurkowanie, narciarstwo i snowboard oraz różne sporty przez niektórych nazywane ekstremalnymi od bungy jumping po canyoning. Mam zresztą zaliczone różne kursy i licencje które mi się w tym przydają (uprawnienia żeglarskie, radiooperatora VHF-ki, sternika motorowodnego, kursy wspinaczkowe, spadochronowe, motolotniowe, paralotniowe, o różnych nurkowych nie wspominając).
Wyprawy: Dużo… Zarówno trampingowych, organizowanych na własną rękę jak i wyjazdów związanych z jednym z moich zajęć – pilotowaniem wycieczek. Mam „na koncie” sporo rejsów na jachtach i żaglowcach (w tym opłynięcie Hornu i półroczny rejs przez Pacyfik i Atlantyk), wejścia na różne góry (m.in. Matterhorn, Mt Blanc, Elbrus, Kilimandżaro, Cotopaxi, Chimborazo, Aconcagua). Najwięcej wycieczek pilotuję do Ameryki Południowej i do Azji, a z samodzielnych wypraw najlepiej wspominam podróże na Grenlandię, po krajach arabskich i przez Syberię.

Ulubiona forma podróżowania: na własną rękę, często w pojedynkę (bo wtedy mam najlepszy kontakt z „lokalesami”), autostopem, z namiotem.

Ulubione kraje: Algieria, Nowa Zelandia, Oman, Bhutan, Turcja, Rosja, Argentyna i Filipiny.

 Więcej na mojej stronie: www.monikawitkowska.pl