Danuta i Staszek

Gębscy

Member's page

 

 
 
 
·        

     Wspólnie podróżujemy prawie już od 30 lat (od 1978 roku). Z reguły w gronie przyjaciół i znajomych, najczęściej w formie wypraw trampingowych, których prawie wszystkich byliśmy organizatorami. Pomiędzy wyprawami w świat staramy się nie zapominać o wypoczynku czynnym w kraju; ulubionym kajakowaniu, pieszych wędrówkach górskich, a ostatnio również żeglarskich.
Szczególnie pamiętać będziemy następujące wyprawy:
- na Tasmanię i Wyspę Wielkanocną,
- 2 podróże Dookoła Świata - w latach 1996 i 2003,
- wędrówki trekingowe w Nepalu w 1985 (rejon Annapurny) i 1990 (dolina Langtangu),
 -2 rejsy „Zawiszą Czarnym” po morzu Bałtyckim w latach 2004 i 2005,
- kajakowanie na jeziorach Fińskich w okolicach Kangasniemi i fiordzie Skjömen koło Narviku w Norwegii w 1993r. a także fiordzie Geraigen w 1991r.
- na Spitsbergen i Islandię,

- wyprawa kajakową po wodach Morza Egejskiego w Grecji i Turcji w 1984 roku

- spływ katamaranami Czeremoszem i wędrówki górskie w Gorganach i Czarnohorze w 1999 roku i spływie kajakami Dniestrem oraz Bugiem Południowym w 2001r.,
- wyprawę kajakową w roku 2003 na rzeki Litwy – Niemen, Żejmianę i Willię,
- wyprawę na Bliski Wschód (Jordania, Syria, Iran) i przejazd  Karakorum Highway w roku 1992,
- wyprawy do Argentyny, Boliwii i Peru w 1987roku i  Meksyku oraz Gwatemali w 1989r,
- 2 rejsy po Wyspach Karaibskich (m. in. na Grand Cayman, Jamajkę, Barbados, Grenadę),
- wędrówkę przez Papuę Nową Gwineę i Wyspy Melanezji w 1999 r.,
- 2 wyprawy do USA i Kanady połączone ze zwiedzaniem Parków Narodowych Stanów Zachodnich  tych krajów w  latach 1998 i 2000 oraz Alaski.
Największe jednak wrażenie pozostawiła na nas ostatnia wyprawa w 2005 roku na Antarktydę i Wyspy Antarktyczne (Orkady Południowe, Południową Georgię) oraz  angielskie wyspy Południowego i Środkowego Atlantyku (Tristan de Cunha, Wniebowstąpienia, Św. Heleny) i Wyspy Zielonego Przylądka, z której to wyprawy załączamy kilka zdjęć.
Oprócz tych wymienionych wyżej podróży, które szczególnie pozostały w naszej pamięci, zwiedziliśmy masę innych zakątków świata jak: Chiny, Irlandię, Anglię, Kubę, Włochy, Szwajcarię, Hiszpanię, Portugalię, Maroko, Maltę, Chile, Urugwaj, Wenezuelę, Brazylię, Chorwację i wiele innych, których tu nie sposób wymienić.
W kraju corocznie organizujemy tygodniowe, a czasami dłuższe spływy kajakowe i górskie wędrówki, dzięki czemu w zasadzie poznaliśmy wszystkie najważniejsze szlaki kajakowe, a góry przeszliśmy z zachodu na wschód już trzykrotnie.

                                    Danuta i Staszek Gębscy