.    POLSKA WERSJA   SERWISU  WWW   WOJTKA  DĄBROWSKIEGO

K A T A L O G

Moje strony najlepiej oglądać przy   rozdzielczości ekranu: 800x600

Data ostatniej aktualizacji tej strony:  2023.02.19

 

Host.jpg (16676 bytes)

KLIKNIJ  NA ZDJĘCIU OBOK ABY PRZECZYTAĆ  GARŚĆ  INFORMACJI  O  MNIE

Co nowego słychać u mnie ? - aktualizowany serwis dla moich przyjaciół

(podróże)

<-KLIKNIJ  NA  JEDNYM  ->

Z  TYCH  OBRAZKÓW,  ABY  POZNAĆ  BLIŻEJ  MOJE  HOBBY

wtkaop2_out.JPG (18232 bytes)

(dacza)

logoTP.gif (1132 bytes)

 

KLIKNIJ  TUTAJ,   ABY DOWIEDZIEĆ  SIĘ  WIĘCEJ  O MOJEJ  PRACY  ZAWODOWEJ

Dla stałych czytelników mojej strony - nowości:

Do cesarskich pingwinów

Alaska Highway

Moje wywiady

Dravuni na Fidżi

Pocztówki z Argentyny

Karimunjawa

Wyspy Ha'apai

Bocas del Toro

Wyspa Porto Santo

Shangri La

a także nieustający  hit:

KLIKNIJ NA HERBIE  OBOK  ABY POZNAĆ   MOJE  MIASTO

   MÓJ  INTERNETOWY  ADRES  e-mail:

  77kontynentow@wp.pl

(przed wysłaniem usuń z adresu jedną siódemkę)

Kto do mnie pisze

a.gif (874 bytes)b.gif (896 bytes)c.gif (861 bytes)

Co można znaleźć na moich stronach www? - kliknij tu aby przejść do INDEKSU ALFABETYCZNEGO...

Travel snapshots from recent years        ---       Migawki z podróży ostatnich lat

2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2010-2012

wdHost.jpg (16676 bytes)

           Nazywam się Wojciech Dąbrowski, urodziłem się pod znakiem koziorożca.      Rodzice moi pochodzą z okolic Modlina pod Warszawą. A ja przyszedłem na świat w Gdańsku i tu zamieszkuję do dziś. Jako 12-letni chłopiec wstąpiłem do harcerstwa, które stało się dla mnie wspaniałą szkołą życia, kształtującą samodzielność, zaradność i zdolności organizatorskie.  Przeszedłem kolejno przez wszystkie szczeble harcerskiej kariery; od szarego do złotego sznura funkcyjnego.   Już wtedy interesowała mnie technika; budowałem linie telefoniczne do sąsiadów i amatorskie radia tranzystorowe . Swoje zainteresowania rozwijałem ucząc się następnie w Technikum Łączności w Gdańsku i studiując na Politechnice Gdańskiej.   Zapewne w rozśpiewanych harcerskich ogniskach      i  wspólnym rodzinnym kolędowaniu należy szukać źródeł mojego zainteresowania muzyką.  Początkowo młodzieżową, a potem klasyczną.  Jako uczeń i student byłem stałym bywalcem gdańskiej filharmonii i opery, do dziś posiadam sporą kolekcję płyt z muzyką poważną, do których chętnie wracam.  Lubię śpiewać i tańczyć, równie swobodnie czuję się w smokingu, jak w dżinsach. O mojej rodzinie możecie przeczytać więcej na stronie kącik rodzinny,   a o moich życiowych pasjach - na stronach o moich hobby.

Powrót na początek strony      - --

logoTP.gif (1132 bytes)

wpracy02.tif (353040 bytes)

                   Jestem  z  zawodu  inżynierem telekomunikacji.  Po ukończeniu studiów na Wydziale Elektroniki Politechniki Gdańskiej rozpocząłem pracę w instytucji, która nazywała się wówczas  Polska Poczta, Telegraf i Telefon.  Potem przekształciła się w Telekomunikację Polską S.A.  Pracowałem dla tej firmy nieprzerwanie przez 31 lat, ostatnio na stanowisku głównego specjalisty w Dyrekcji Obszaru TPSA w Gdańsku.  Pod  koniec roku 2003 w wyniku radykalnych zmian struktury TP  i masowej redukcji kadry moje stanowisko pracy zostało zlikwidowane.

Jeżeli   chcecie  poznać  dokładniej  przebieg  mojej kariery  zawodowej  kliknijcie  na tym odsyłaczu:           Moja droga od PPTiT do TPSA :

Powrót na początek strony

Moja życiowa pasja to podróże. Podróżuję od wielu lat - z plecakiem, bo tak jest najtaniej.   Najczęściej - z konieczności - samotnie.    Podróżując w trakcie kilkudziesięciu kolejnych lat udało mi się dotychczas odwiedzić ponad 230 krajów i terytoriów na siedmiu kontynentach. W tym wszystkie uznane państwa świata. Odbyłem trzynaście podróży dookoła świata - każda inną trasą.  Trasy ważniejszych podróży pokazałem na mapce. Piszę artykuły do prasy o krajach, które odwiedziłem i o tym jak można  tanio i ciekawie podróżować.   Napisałem książkę o moich podróżach do najbardziej fascynujących zakątków globu. Odpowiedziałem przez lata na tysiące listów, miałem setki spotkań i odczytów. Jeżeli chcecie przeczytać o moich podróżach i zobaczyć moje zdjęcia z całego świata kliknijcie na mapie obok.   Ta część mojego serwisu WWW jest najbardziej rozbudowana - to wiele godzin czytania i oglądania.  O moim dorobku dziennikarskim  napisałem na stronie "Moje publikacje".   Natomiast  wykaz ostatnio opublikowanych artykułów znajdziecie pod odsyłaczem artykuły  Wybór wywiadów, których udzieliłem mediom znajduje się tutaj    Oferuję także spotkania i prelekcje

Moje  podróże

Myworld2.jpg (52920 bytes)

Jestem członkiem The Globetrotters Club w Londynie

 Na skróty:  Moja książka Moje publikacje Ostatnie artykuły Moje wywiady Spotkania i prelekcje

 

wtkaop2_out.JPG (18232 bytes)

line1.gif (286 bytes)

 

Ponieważ jednak w moich warunkach nie sposób bez przerwy podróżować mam jeszcze inne, mniej poważne hobby - jest nim "Wojtkówka" - mały ogródek działkowy (czyli dacza) w okolicach Gdańska,  na którym według własnego projektu wybudowałem drewniany domek i gdzie od późnej wiosny do wczesnej jesieni spędzam weekendy (i nie tylko). Tam  właśnie często goszczę swoich przyjaciół,  podróżników z Polski  i świata i słucham dobrej muzyki.   Zwiedzić "Wojtkówkę"  i przeczytać o niej więcej można po kliknięciu sąsiedniego obrazka.

"Wojtkówka"

Powrót na początek strony

gdanskh.gif (12615 bytes)

W roku 1997 Gdańsk obchodził swoje tysiąclecie. Od urodzenia mieszkam w Gdańsku, obecnie w dzielnicy Zaspa, zbudowanej na terenie dawnego lotniska i myślę, że trudno by mi było zamienić to miasto na inne.  To piękne miasto, pełne zabytków i historycznych pamiątek. Miasto, które ma już około pół miliona mieszkańców i bardzo dynamicznie się rozwija.   Pamiętam jeszcze Gdańsk z lat pięćdziesiątych, pełen powojennych ruin.  W następnych latach został  na moich oczach z pietyzmem odbudowany i myślę, że jest dzisiaj dla  przyjeżdżających do naszego kraju turystów jednym z najciekawszych miejsc w Polsce - na pewno wartym zobaczenia. Kliknij tutaj, aby przejść do dalszych zdjęć i informacji o Gdańsku.

żuraw2.jpg (19885 bytes)

.    Powrót na początek tej strony                                                       Powrót na stronę główną (powitalną)