Instrukcja dla początkujących: jak skopiować tapetę do swojego komputera? 

 

              Tapety przedstawiające pejzaże i scenki z całego świata przygotowane są dla rozdzielczości ekranu 800x600 - przy takiej rozdzielczości ustawionej w Waszym komputerze wypełnią cały ekran.  

Kliknięcie miniaturki wybranego obrazka np spowoduje rozpoczęcie sciagania pliku w formacie .jpg.    Komputer może zapytać czy otworzyć go czy zapisać na dysku. Stanowczo lepiej zapisać na dysku wyznaczając od razu jako docelowy katalog w którym ma się znaleźć ściągany plik główny katalog "Windows" na dysku C. 

Jeżeli jednak wolicie najpierw plik otworzyć lub samoczynnie zrobi to komputer to po otwarciu pełnego obrazka klikamy prawym przyciskiem myszy na tym obrazku i z otwieranej w ten sposób listy wybieramy opcję "zapisz rysunek jako". W okienku dialogowym, które się teraz otworzy ustawiamy jako katalog docelowy główny katalog "Windows" na dysku C i klikamy OK.  Plik został zapisany.

Teraz z menu "Start" w lewym dolnym rogu ekranu wybieramy kolejno: Ustawienia - panel sterowania i ikonkę "Ekran".  W otwierającym się teraz okienku właściwości ekranu wybieramy zakładkę "tło" lub "pulpit" i następnie, przewijając nazwy zbiorów na liście tapet wybieramy tą zapisaną przez nas - np "Antarctica_WD". Jeżeli pliku nie ma jeszcze na liście to klikamy przycisk "Przeglądaj", znajdujemy go i zaznaczamy potwierdzając wybór "OK"         Na zakładce "tło" lub "pulpit" klikamy ponownie OK. Wybrana tapeta powinna się pojawić jako tło na naszym ekranie.

Dla tych internautów którzy mają starsze wersje systemu Windows pozwalające na wprowadzenie jako tapety tylko plików w formacie .bmp  i nie posiadają narzędzi do konwersji formatów plików graficznych np. programu Corel Photopaint mogę przygotować wybrany obrazek w formacie .bmp - proszę o sygnał na adres e-mail podany w głównym katalogu. Obrazek w formacie .bmp (objętość do 1,5 MB) prześlę pocztą elektroniczną na podany w liście adres.

Przyjemnego oglądania!

Wojtek Dąbrowski

Powrót do głównego katalogu                                                    Przejście do strony "Moje podróże"